Home staging

Co je Home Staging a kolik stojí?
Pokud chcete prodat svoji nemovitost a získat za ni nejvyšší možnou cenu, může vám k tomu pomoci inscenace atmosféry, tzv. Home Staging. Zjednodušeně řečeno, Home Staging znamená přípravu nemovitosti pro potenciálního kupce nebo chcete-li „vytvoření scény“. Zahrnuje úpravu dekorací, přeskupení nábytku, úklid a další estetické strategie, které mají představit byt nebo dům v co nejlepším světle. Cílem je, aby byl dům co nejatraktivnější pro co nejvíce potenciálních kupujících. Pro naše klienty je Home Staging součástí našich služeb.

Výhody home stagingu
Home staging přináší mnoho výhod. Potenciálním kupujícím usnadňuje představu, jak může interiér nemovitosti vypadat, když v ní bude bydlet. Poskytuje jakousi čistou vizualizaci – soukromý životní prostor bez nepořádku, osobních fotografií a dalších předmětů, které by jej mohly odradit nebo mu ztížily představu vysněného bydlení. V neposlední řadě Home Staging nemovitosti usnadňuje samotný prodej. Nemovitost vypadá lépe na inzerovaných fotografiích, které hrají zásadní roli v dnešním procesu výběru a je také poutavější, když se sdílí na sociálních sítích, tiskne na letáky a zobrazuje v jiných vizuálních marketingových médiích. Konečným výsledkem je, že naaranžované nemovitosti se obvykle prodávají mnohem rychleji. Při hledání etapy vašeho domova máte několik možností. Můžete se rozhodnout, že tento proces provedete sami, můžete požádat o pomoc nás nebo můžete sami oslovit profesionální Home Stagingovou společnost. My všichni pevně věříme ve schopnost Home Stagingu zlepšit prodej nemovitosti. Naše kancelář má k dispozici rozsáhlý soubor dekorativních předmětů a doplňků, které při přípravě nemovitostí využíváme.

Vyplatí se čas věnovaný přípravě před prodejem?
Z finančního hlediska může Home Staging přidat domu měřitelnou prodejní atraktivitu. Většina realitních zprostředkovatelů vám potvrdí, že Home Staging zvyšuje hodnotu nabízené nemovitosti ve srovnání s podobnými nemovitostmi bez úprav a to v rozsahu 1 až 10 procent. Pokud si někdy nejste jisti, zda je Home Staging u vaší nemovitosti vhodný, zvažte rozhovor s vybraným realitním zprostředkovatelem. Pomůže vám posoudit stav vaší nemovitost a také vám dát doporučení na základě trhu a preferencí kupujících.