prodej stavebního pozemku s historickou usedlostí, 15min od Letiště VHP, pozemky celkem 3,5ha

Makléř: Jaroslav Bolina
Adresa: Rakovník, ,
Typ nabídky: Prodej
Kategorie: Pozemky
Nemovitost: Bydlení |
Stavba:
Stav:
Cena: 49 990 000 Kč
Poznámka k ceně:

Nabízíme vám ke koupi areál o velikosti 3,5 ha, umístěný v centru malebné historické vesnice v západní části Středočeského kraje, 1,5 km od nájezdu na dálnici, 15 minut jízdy od letiště Václava Havla Praha. Upozorňujeme, že pro zachování jedinečnosti nabídky je poloha uvedená pouze obecně.

Rozsáhlý komplex se skládá ze 3 samostatných částí.
První částí (celkem 1,32ha) je středověký hospodářský dvůr, většinově zrenovovaný, původně datovaný až do 14. století, který se skládá ze 2 obytných dvoupodlažních budov, garáže s doškovou střechou, souboru původních stájí (nyní slouží jako prosklená reprezentativní část domu, herna, vnitřní promenáda) a velké stodoly (citlivě přebudované na rozsáhlý krytý bazén s kvalitním zázemím a posilovnou), které jsou situované kolem centrálního dvora se zahradní terasou a původní kamennou bránou. Poslední budova areálu je již ve stavu hrubé stavby a má již připravenou studii na vybudování až 9ti ložnic/apartmánů. Tento areál má sofistikovaný systém topení, je možné rozšířit o TČ, solární panely a pod.
2 studny, obecní vodovod, kanalizace.
Na sportovně-relaxační komplex navazuje zahradní terasa a rozsáhlá udržovaná ohrazená zahrada, využitelná např. pro golf, chov koní apod. Na zahradu navazují další k nemovitosti náležející pozemky – v současnosti obdělávané jako pole.

Druhá část komplexu (8521m2)je stavební pozemek vhodný k výstavbě nového centra obce, nebo například k výstavbě čistě obytné zástavby; v této části se nachází historická budova, nyní ve stavu hrubé stavby, vhodná například k vybudování penzionu (11 apartmánů); budova je dominantou celé návsi. Dále jsou zde budovy původních stodol a stájí a rozsáhlý hospodářský dvůr a ovocný sad, který obě usedlosti spojuje. Lze stavět vybavenost-služby (například kavárnu, pekárnu), soukromou školu, školku, restauraci s penzionem, ale také bydlení – až sedm nových domů o celkové užitné ploše přesahující 3500m2. Zajímavou variantou může být pojmout celý komplex jako nájemní bydlení s navazující vybaveností (54 apartmánů aktuálně, do budoucna možná až 120 apartmánů).

Poslední část areálu (1,42ha) je tvořená rozvojovými pozemky, na kterých bude moci být, po změně územního plánu, v budoucnu realizovaná zástavba až 3500m2 podlahové plochy.
Velmi klidné bydlení, příroda, vynikající sportovní a relaxační zázemí, naprosté soukromí.