prodej historické usedlosti, 15min od Letiště VHP, + rozvojové pozemky vhodné pro výstavbu nového centra obce, 3,5ha

Makléř: Jaroslav Bolina
Adresa: Rakovník, ,
Typ nabídky: Prodej
Kategorie: Domy
Nemovitost: Zemědělská usedlost | 2.000 m²
Stavba: Cihlová
Stav: Po rekonstrukci
Cena: 49 990 000 Kč
Poznámka k ceně:

Nabízíme vám ke koupi areál o velikosti 3,5 ha, umístěný v centru malebné historické vesnice v západní části Středočeského kraje, 1,5 km od nájezdu na dálnici, 15 minut jízdy od letiště Václava Havla Praha. Upozorňujeme, že pro zachování jedinečnosti nabídky je poloha uvedená pouze obecně a na fotografiích jsou jiné obdobné nemovitosti.

Rozsáhlý komplex se skládá ze 3 samostatných částí.
První je středověký hospodářský dvůr, původně datovaný až do 14. století, který se skládá ze 2 obytných dvoupodlažních budov, garáže s doškovou střechou, souboru původních stájí (nyní slouží jako prosklená reprezentativní část domu a herna) a velké stodoly (citlivě přebudované na rozsáhlý krytý bazén s kvalitním zázemím a posilovnou), které jsou situované kolem centrálního dvora se zahradní terasou a původní kamennou bránou.
Hlavní budova nabízí vstupní halu s dubovým schodištěm, obývací prostor s kuchyní, koupelnu, pracovnu, komoru, vinný sklep, rozlehlý obývací pokoj s klenutým stropem a krbem. V patře jsou k dispozici další velmi rozlehlé pokoje s koupelnami – master bedroom a velký dětský pokoj. Při rekonstrukci byl kladen důraz na zachování původních prvků, dobově zařízeno.

Na sportovně-relaxační komplex navazuje zahradní terasa a rozsáhlá udržovaná ohrazená zahrada (1,5ha), využitelná např. pro golf, chov koní apod. Na zahradu navazují další k nemovitosti náležející pozemky – v současnosti obdělávané jako pole.

Druhá část areálu je stavební pozemek vhodný k výstavbě nového centra obce, nebo čistě k bydlení; v této lokalitě „sever“ se nachází původní statek tvořený historickou budovou nyní ve stavu hrubé stavby, vhodné například k vybudování penzionu, která je dominantou celé návsi, dále budovami původních stodol a stájí a rozsáhlým hospodářským dvorem a ovocným sadem, který obě usedlosti spojuje. Lze stavět vybavenost-služby (například kavárnu, pekárnu), soukromou školu, školku, restauraci s penzionem, ale také bydlení – až sedm nových domů o celkové užitné ploše přesahující 3500m2.

Poslední část areálu je tvořená rozvojovými pozemky, na kterých bude moci být v budoucnu realizovaná zástavba až 6000m2 podlahové plochy.
Velmi klidné bydlení, příroda, vynikající sportovní a relaxační zázemí, naprosté soukromí.