Výjimečný historický dům, Praha 1 - Hradčany
Černínská, Praha - Hradčany , Hlavní město Praha
CenaCena u makléře
Poznámka k ceněinformace o ceně u makléře
Ev. číslo021-102-313373
Poslední změna25. 01. 2019
StavRezervováno
VlastnictvíOsobní
Obytná plocha150,0 m2
Užitná plocha220,0 m2
TypŘadový kraj
DostupnostJedná se o lokalitu s výbornou dopravní dostupnosti kdekoliv po Praze. Tramvajové spojení je v dosahu do 4 min. chůze na zastávku Brusnice, kde jezdí linky č. 22, 25, 57, a nebo můžete využít metro ve vzdálenosti do 10 min. chůze na stanici metra A - Malostranská.
Památková ochranaAno
PENBG
Velikost3+1
PodsklepeníAno (15m2)
ParkováníMožnost parkování v ulici (v modré zóně) nebo v hlídaném areálu
VodovodObecní
KanalizaceObecní
Elektřina220/380
PlynAno (v domě)
VytápěníPlynový kotel
TelefonAno
TelevizeAno
InternetAno
Bezbariérový vchodNe
Občanská vybavenostVeškerá občanská vybavenost se nachází v místě s bohatou škálou všelijakých obchůdků a historických památek. V blízkosti se také nachází tenisové kurty, posilovna, bazén (koupaliště Petynka cca ve vzdálenosti 1,5 km), poliklinika s lékárnou, pošta, banky a bankomaty, benzínová pumpa, obchody, restaurace, kavárny, jedno z nejkrásnějších dětských hřišť v Praze, škola, školka, gymnázium, ZUŠ, Národní galerie, Loreta, letní divadelní scéna divadla Ungelt. Nejbližší OC se nachází nedaleko na Novém Městě, v blízkosti Náměstí Republiky v Paládiu, kde uspokojíte veškeré své potřeby větších nákupů.
Dispoziční členění1.NP (110m2) - zádveří, hala, jídelna s kuchyní, koupelna se sprchovým koutem a WC, obývací pokoj 2.NP (110m2) - ložnice č.1, ložnice č.2, koupelna s vanou a WC Sklep (15m2) -vhodný na vinný sklep
KuchyněKuchyňská linka
Koupelna1x se sprchovým koutem a WC, 1x s vanou a WC
Toaleta2x společně s koupelnou
Dovolujeme si Vám exkluzivně nabídnout historický reprezentativní dům o velikosti 3+1, s užitnou plochou 220 m2 ve výjimečné lokalitě Hradčan na Praze 1, v blízkosti samotného Pražského hradu. Dům je součástí barokního komplexu "U Zlatého Pluhu" postaveného po třicetileté válce a je umístěn v severozápadním rohu Kapucínské zahrady. Toto tzv. předpolí Pražského hradu založil původně nejvyšší pražský purkrabí Hynek Berka z Dubé. Tato oblast se později proslavila nejrůznějšími vlnami výtvarníků, režisérů, novinářů, spisovatelů, umělců a bohémů, kteří zde žili a nalezli zapomenutý kout Prahy, kde mohli nerušeně tvořit svá umělecká díla. Například malíř Jan Zrzavý, který měl v domě svůj první pražský ateliér. Posledním majitelem byl filmový režisér Ivo Novák, který je autorem filmu Léto s kovbojem. Dům na vás dýchá poklidnou atmosférou s dostatkem prostoru a denního světla. Z nádvoří je přistup do klenutého historického sklepení, které je bez jakýchkoliv stavebních úprav, a nabízí se tak zde možnost vybudování své vlastní privátní vinotéky. Máte jedinečnou šanci, bydlet v ojedinělé lokalitě, přímo v podhradí samotného Pražského hradu. Doporučujeme vidět, atmosféra historických Hradčan zde na Vás působí na každém kroku. Přijďte se podívat na toto jedinečné místo a domluvte si prohlídku ještě dnes. Rádi Vám poskytneme veškeré informace týkající se současného stavu a zároveň historický vývoj nemovitosti a okolí.

Makléř

Karel
Hubáček
Makléř

+420 602 278 512

+420 602 278 512